Звіт селищного голови про роботу

ЗВІТ

селищного голови про роботу за 2016 рік

 

         Смолінською селищної радою  протягом 2016 року проведено 9 засідань сесій, на яких прийнято 132 рішення та 14 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 88 рішень. Також зареєстровано 22 звернення, з них на особистому прийомі 19, з письмовими зверненнями звернулась 3 особи. За звітній період надійшли 8 звернень з урядової лінії Президента України  та 19 звернень з контактного центру.

В основному були порушені питання комунального господарства з приводу  каналізації у підвальних приміщеннях житлових будинків, ремонту покрівель, земельні, благоустрій.  На кожну письмову заяву надано письмову відповідь у встановлені законом терміни. Терміни розгляду звернень громадян протягом 2016 року Смолінською селищною радою не порушувались.

Всі порушені у зверненнях питання були розглянуті та прийняті відповідні рішення з того чи іншого питання згідно до чинного законодавства.

Щопонеділка проводиться особистий прийом громадян, постійно ведеться дієвий контроль за остаточним вирішенням проблем, які порушують громадяни селища, у тому числі, які надійшли на «гарячу лінію» та «Урядову лінію», обґрунтовані відповіді, на які надаються невідкладно.

Стан розгляду звернень громадян двічі на рік аналізується на засіданнях виконавчого комітету селищної ради та приймаються відповідні рішення. Періодично звітуємо перед головою Маловисківської райдержадміністрації, головою районної ради з питань роботи із зверненнями громадян.

Постійно підводяться підсумки розгляду звернень громадян, дана робота висвітлюється у місцевій газеті «Смолінський вісник» та на офіційному ВЕБ - сайті селищної ради, проводиться роз’яснювальна робота  з питань реалізації громадянами їх прав на звернення, вказана інформація розміщена на дошці оголошень у приймальній селищного голови, яка постійно оновлюється.

ПОВНОВАЖДЕННЯ В ГАЛУЗІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА, ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ,

ТРАНСПОРТУ, ЗВ»ЯЗКУ

 

У 2016 році приділялась належна увага функціонуванні комунальних підприємств селища. Більш детально  про їх роботу прозвітують керівники цих підприємств. Від селищної ради скажу, що КП «Енерговодоканал» в 2016 році не могло в повному обсязі виконувати функції по обслуговуванні населення через заборгованість перед ПАТ «Кіровоградобленерго», Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та Державною фінінспекцією. Помістити заборгованість в тариф було неможливо, так як тарифи і без того великі, тому було прийнято рішення пере форматувати підприємство.

Для цього ціною кропіткої роботи селищна рада домоглася передачі водопровідно-каналізаційних потужностей до ОКВП «Дніпро-Кіровоград», а послуги по утриманню житлового фонду згідно до ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передано на конкурсних засадах до ТОВ «Гудекс Екосервіс»

В результаті тариф на воду та водовідведення зменшився з 32 грн. до 17 грн. – майже вдвічі, а тариф на м² зріс з 70-90 коп. до 2.6 грн. в середньому.

Сумарно ці тарифи майже не відрізняються від тих, які використовував КП «Енерговодоканал» в 2015 році.

З метою підтримки комунального підприємства за 2016 рік виділялась фінансова допомога 580 тисяч гривень, які використані на виплату заробітної плати, з них 200 тисяч гривень – кошти Маловисківської райдержадміністрації.

 

 

БЛАГОУСТРІЙ

 

         Минулий рік для селища по благоустрою пройшов не досить вдало. Для вирішення питань благоустрою залучались як бюджетні, так і позабюджетні кошти.

         Проводились обкошування від бур’янів та алергенів території селища. постійно проводиться прибирання території селища по всіх трьох мікрорайонах, яка не відноситься до прибудинкової.

         Належна увага приділялася озелененню селища та встановленню лавочок. Так висаджено алею з кущів біля торгового дому «Дербі», в сквері біля будинку №3 по вул. Казакова встановлено лавочки та урни.

З приводу озеленення та благоустрою хочу відмітити  з позитивного боку жителів будинку №3 -  Алікіну Тетяну Федорівну та Рєзнік Ніну Михайлівну. Більшість жителів не проявляє зацікавленості в благоустрої біля своїх будинків, а деякі, навпаки, шкодять. Це і припарковані автомобілі на клумбах і газонах, а в кінці 2016 року варварськи були розбиті елементи дитячого майданчика «Нормандія». Зникли деякі елементи на майданчиках біля будинку №21 по вул. Казакова та по вул. Шкільна.

         Вкрали контейнер для ТПВ біля будинку №29 та вхідні двері у під’їзд буд №13 по вул. Казакова. Поліція винних не знайшла.

Користуючись нагодою, прошу берегти комунальне майно.

Розіб’ємо те, що є – іншого в таких скрутний час не купимо. За інформацією по вищевказаних крадіжках пропонуємо грошову винагороду, анонімність гарантуємо.

 

 

 

         Крім того проведено ремонт асфальтобетонного покриття автошляхів селища, а також тротуарів та пішохідних доріжок. Звичайно ця робота недостатня, але проведена в межах запланованого фінансування в сумі 461,2 тисяч гривень

         Також в 2016 році проведено  роботу з проектування вуличного освітлення  від гуртожитку до будинку №7 та № 9 по вул. Казакова.

 

БУДІВНИЦТВО

 

         Якщо в 2015 році Селищній раді вдалося залучити на територію інвестиційні кошти в сумі майже 1 мільйон гривень, які пішли на ДНЗ «Теремок», то в 2016 році участі в міжнародних проектах не приймали.

В галузі будівництва реалізовано два проекта:

 - капітальний ремонт покрівлі насосної першого підйому в смт Новоархангельськ;

Встановлення електроприводів на засувки водогінної лінії діаметром 600 мм в смт Новоархангельськ.

Хоч реалізація вказаних проектів в селищі Смоліне непомітна, вони мають стратегічне значення для водопостачання селища.

Є загроза щодо будівництва заводу ядерного палива на території смт Смоліне. Деякі високо посадовці зацікавлені в переносі будівництва до м. Жовті Води. З цим питанням Смолінська делегація в складів: Мазура М.М., Фролов О.С., Кавун М.І., Носач А.А. звернулась до голови Кіровоградської облдержадміністрації та голови обласної ради, які обіцяли допомогти.

В цілому організація Завод з виробництва ядерного палива існує, займається пошуком інвестора замість Російської Федерації.

Хочу зауважити, що серед учасників конкурсів проектів селищна рада впевнено тримає перше місце. Станом на сьогодні їх реалізовано 5. В жодної території в районі таких показників немає. А деякі великі населені пукти  не реалізували жодного проекту.

 

КУЛЬТУРА, ОСВІТА, ОХОРОНА ЗДОРОВ»Я

 

Смолінським будинком культури протягом 2016 року проведено 12 концертів, дві зустрічі з учнями НВО в краєзнавчому музеї до різних знаменних дат, вокальна група приймала участь в різних заходах на території району та області.

На сьогоднішній день в штатному режимі працюють дошкільні навчальні заклади селища. Детально зупинятися на їхній роботі не буду, але скажу, що ДНЗ № 3 «Ромашка» впевнено тримає протягом багатьох років лідируючі позиції не тільки в Маловисківському районі, а й в Кіровоградській області в цілому. З приємністю відмічаю, що суттєво покращились справи і в ДНЗ № 1 «Теремок», який також є одним з найкращих в області. На сьогодні в дитячих садочках тепло, селищна рада буде докладати всіх зусиль до того, аби так і залишалось надалі.

 Не буду акцентувати вашу увагу на роботі нашого лікувального закладу скажу лише те, що Смолінська селищна рада активно підтримує всі підприємства та організації в плані їхнього успішного функціонування на благо громади селища Смоліне, поки що це вдається. Для лікувальної установи в 2016 році виділено субвенцію в сумі 130 тисяч гривень.

В плані соціального захисту в штаті селищної ради функціонує Смолінський ЦСССДМ, який разом з районними відповідними службами успішно виконує функції з надання соціально-гуманітарної допомоги всім категоріям населення, котрі того потребують. Центр організовує лікування дітей малозабезпечених родин, збирає на це кошти, розміщуючи скриньки в багатолюдних місцях. На жаль, є випадки шахрайства, пов’язаного з наданням благодійної допомоги, особливо під час збору допомоги для учасників АТО. Користуючись нагодою вітаю прагнення членів громади селища стосовно допомоги тим хто її потребує, але, будь-ласка,перевіряйте тих осіб, які її збирають.

Крім того, в 2016 році Смолінська селищна рада, одна з не багатьох в районі та, мабуть, і в області, для своїх мешканців, які потрапили в складну життєву ситуацію, пов’язану з дорого вартісним лікуванням, надала фінансову допомогу. Так за 2016 рік з проханням про матеріальну допомогу на лікування звернулось 48 осіб, видано допомогу на суму майже 40 тисяч гривень.

Крім того, надаються пільги на харчування в ДНЗ селища для дітей з малозабезпечених сімей та сімей учасників АТО. Хоча держава відмовилась від оплати 40% харчування решти діток ДНЗ, котрі не мають статусу, селищна рада ці суми проплачує з бюджету для фінансової підтримки свого населення.

За період 2016 року також надавалася підтримка:

 - СМСЧ №17  - 130 тис.грн.;

 - освіта – на харчування 35 тис.грн.;

 - архів – 5 тис.грн.;

 - ДПРЧ № 34 – 25 тис.грн.

 В селищі успішно працюють дві бібліотеки, в яких завдяки участі та фінансування міжнародних інституцій встановлено комп’ютери, проведено Інтернет, послугами якого відвідувачі мають змогу скористатись безкоштовно. Бібліотекарі регулярно проводять різні культурно-просвітницькі заходи, інформацію про які розміщено на сторінках районної та місцевої газети. 

 

 

 

 

 

 

В кінці свого виступу хочу довести фінансовий стан справ селищної ради: аналіз бюджету по видатках

 

Річний план

Касові видатки

 

Державне управління

1836,2

1610,0

 

Заробітна плата

1373,8

1287,1

Заробіна плата та податки

матеріали

55,9

54,8

 

послуги

45,9

45,8

 

енергоносії

360,6

223,3

 

 

 

 

 

Освіта

4534,3

4450,2

 

Заробітна плата

3035,1

2985,0

Заробітна плата та налоги

матеріали

62,0

61,9

Матеріали та медикаменти, двері Ромашка

харчування

261,7

261,6

 

послуги

1175,5

1141,7

Послуги та енергоносії

 

 

 

 

Культура

277,4

253,5

 

Заробітна плата

173,3

171,1

Заробітна плата та налоги

матеріали

6,8

0,4

Книги, кросове, провода

послуги

97,3

82,0

Послуги та енергоносії

 

 

 

 

КП Енерговодоканал

580,2

580,2

Заробітна плата

 

 

 

 

Капітальні вкладення

380,3

286,5

Насосна м.Новоархангельськ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дороги

484,6

461,2

 

 

 

 

 

Всього:

8288,0

7836,6

 

 

Виходячи з наведених цифр, хочу щоб присутні усвідомили, що бюджет Смолінської селищної ради не є самодостатнім і його левова частина іде на заробітну плату працюючих по підрозділах та оплату енергоносіїв.

Тому, питання розвитку громади можуть вирішуватись лише за активної участі у міжнародних проектах, а також в заходах  пов’язаних з об’єднання громад..

Будемо і надалі докладати зусиль для покращення якості проживання нашого населення для того, щоб спільними зусиллями зробити наше селище найкращим.

 

                            Селищний голова                                    М.Мазура