Рідне селище

       Перші згадки про село Уманське, пізніше перейменоване на Янопіль, а згодом на Березівку з’явились в 1790 році, після закінчення російсько-турецької війни та ліквідації Запоріжської Січі, коли масово почала заселятись територія Дикого Поля.
      В 1964 році в районі села Березівка геолого-розвідувальною партією № 47 були виявлені декілька радіоактивних аномалій, в результаті чого в 1966 році після проведення попередніх геологічних досліджень і було відкрито промислове місце зародження покладів урану. Поступово почали народжуватись Смолінська шахта та селище для шахтарів, яке від вагончиків та бараків геолого-розвідувальної партії - 47 (згодом геолого - розвідувальна експедиція), розросталось в сучасний населений пункт. В 1971 році було розпочато будівництво піонерського (першого) селища, яке згодом було назване селищем „Будівельників”. Нині це вулиці Будівельників та Шкільна.
       Офіційною датою створення Смолінської шахти є 28 квітня 1972 року, коли було видано наказ 1-го Головного управління Міністерства середнього машинобудування СРСР про створення рудоуправління №3 Схід ГЗК. 7 червня 1972 року було створено новий колектив шахти №1 в кількості 46 чоловік із числа гірників ГРП-47, які погодились перейти на Схід ГЗК. В подальшому до них приєднались будівельники, гірники, які прибули із міста Жовті Води, з рудників Кривого Рогу та інших уранодобуваючих підприємств Міністерства середнього машинобудування, а також молодими робітниками з місцевого населення. 4 грудня 1973 року було закладено перший блок стін першого житлового будинку населеного пункту, якому 20 липня 1976 року Указом Президії Верховної Ради Української РСР присвоєно найменування – селище Смоліне в честь головного геолога ГРЕ-47, лауреата Ленінської премії Героя соціалістичної праці Смоліна Миколи Васильовича.
       10.08.1976 року рішенням виконавчого комітету Кіровоградської обласної ради депутатів трудящих за № 338 селищу було надано статус селища міського типу.
 

 
Символіка селища                                              Статут селища