«Ми славні нащадки козаків»

У неділю 14 жовтня, коли українці відзначають  День українського козацтва та  День захисника України на стадіоні мікрорайону «Геолог» було людно. Тому що Смолінська бібліотека №2 (бібліотекар Прудка Л.В.), гурток «Забава» Смолінського НВО (керівник гуртка Доник О.В.)  провели цікаве, веселе дійство для дітей, яке називалось козацькі забави на свіжому повітрі «Ми славні нащадки козаків»


    Змагались два курені  – Запорозці та Січовики. В двобої показати свою  силу, спритність, кмітливість і просто відпочити  учасники перетягували канат, стрибали на уявному коні (мітлі) та ще й при цьому куштували бублика, який висів на нитці, тікали від уявного ворога в мішках, приймали участь в конкурсі майстерних художників по черзі зображуючи на папері козака, який з шаблюкою скаче на коні. Двобій між отаманами, які з зав»язаними очима навпомацки впізнавали своїх  товаришів розвеселив дітей та присутніх. Вікторина «Козацька кмітливість» показала що учасники добре знають історію козацтва, впевнено відповідали на запитання. В кінці свята діти символічно запустили літачки, зроблені з паперу, переміг той курінь, чиї літачки полетіли найдалі.
    Визначене журі з представників селищної ради та батьків в особі начальника служби у справах дітей Прудкого А.І., начальника паспортного столу Смолінської селищної ради Бойко Ю.В. та мами учасників свята Попадюк М.М. підсумувавши бали, вирішило що на святі переможців та переможених не було. Два курені добре справились з завданнями всі молодці. Нагородою для всіх учасників, вболівальників та присутніх було запрошення скуштувати козацької каші звареної в казані  на кострі. Смажене сало та сосиски були добавкою до каші.
Всі з великим задоволенням смакували кашею. Довго зі стадіону не хотіли розходитись діти, тому посмакувавши кашею гуляли з м»ячем, спілкувались та гралися в різні ігри.
Спонсором свята стала приватний підприємець Караваєва В.Г.
    Допомагали в приготуванні каші молоді сім»ї, діти яких теж відпочивали в цей день Доник Роман та Світлана, Прокопенко Олександр та Анастасія. Дуже їм вдячні за підтримку. А всім хто їв кашу та відпочивав в цей день теж дякуємо!