Смолінська ОТГ – кандидат програми DOBRE

В липні 2018 року відбувся перший етап відбору громад  на участь у програмі DOBRE (3 раунд). Це програма, яка шляхом надання технічної та фінансової підтримки створює  умови  в 75 об’єднаних  територіальних громадах (ОТГ) України  для покращення  управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та долучення громадян до розбудови своїх громад.

Згідно цієї програми та в рамках першого етапу Смолінською ОТГ була сформована заявка  на участь та додані усі необхідні додатки-документи. На даному етапі прийняло участь 65 громад. За результатами розгляду заявок наша громада  з 35 обраних, увійшла до числа фіналістів. Ми показали, що маємо мотивацію розвиватися, розуміння викликів, які стоять перед нами, а також потенціал досягти успіху.

18 вересня 2018 року в приміщенні актового залу Смолінської селищної ради відбувся другий етап відбору. Він проводився в форматі зборів мешканців, та презентації громади і проектів, один з яких можливо буде реалізувати в разі проходження даного етапу, за кошти програми DOBRE, а також умовою співфінансування з місцевого бюджету або інших джерел не заборонених законом (добровільні внески громадян, підприємців, кошти громадських організацій).

Презентацію Смолінської ОТГ на тему: «Навіщо ми подалися в програму DOBRE» провів голова Смолінської селищної ради М. Мазура. Далі координатори  програми  DOBRE О. Радул та В. Зубкова розповіли про її основні етапи і проекти.

Третьою частиною заходу була презентація проектів, які можливо реалізувати на території Смолінської громади. До уваги мешканців громади та координаторів  DOBRE  спеціаліст з інвестиційних та соціально-економічних питань В. Науменко продемонструвала три проекти: заміна тротуарної плитки на площадці біля входу в ДЮЦ та молодшу школу Смолінського НВО; заміна глядацьких крісел в актовому залі в ДЮЦі Смолінського НВО;  облаштування території Смолінської ОТГ камерами відеоспостереження. Після завершення презентації присутні в залі обговорили представлені проекти і проголосували за один із них. З перевагою в більшості голосів, а це 82 голоси з присутніх 86, було обрано проект по облаштуванню ОТГ камерами відеоспостереження.

Наразі наша громада перебуває в очікуванні результатів другого відбору до участі у програмі DOBRE.