Cвято «В Європу з Україною в серці»

«Європа- це континент різних культур,

релігійних та правових традицій,
але, водночас, спільних цінностей.
Ці цінності сприймає, а відтак
і захищає Європейський Союз».


 
Одним із основних чинників  сучасної освіченої, інтелектуальної, культурної особистості є високі почуття миролюбства, толерантності, добра, поваги до основних життєвих цінностей інших народів, взаєморозуміння, солідарність і духовна єдність між людьми різних народів, поглядів, переконань.
   Європа – дивовижний континент з багатою історією. Століттями Європа була роз’єднана через постійні війни та протиріччя. Але вже більше 50 років 27 країн Європи об’єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей в Європейський Союз, співпрацюють одна з одною, живуть у єдності та дружбі для того, щоб зробити світ кращим – досягати стабільності, миру та процвітання.


     18 травня в Смолінській бібліотеці №1  проведено  круїз –свято  «В Європу з Україною в серці». Ця пісня найкраще розкриває глибинні почуття та душулюдини.В заході прийняли участь учні 9-А класу   Смолінського НВО ,  класний  керівник Мелішкевич Лариса  Борисівна. Захід відкрила пісня «Моя Україна – червона калина» у виконанні Раїси Кириченко.  Ведучі свята Наталія Сизранова - бібліотекар, Аліна Ортюкова – керівник гуртка «Етнографія», розповіли про історію  Дня Європи. Учасники заходу дізналися  цікаву і корисну інформацію про  Європейський Союз, історію створення прапору ЄС. 12 золотих зірок на блакитному тлі прапора не має нічого спільного з кількістю країн – членів  організації. В різних традиціях «12» є символічним числом, що означає абсолютну досконалість.  Гімн Євросоюзу має теж цікаву історію: музика гімну взята з дев’ятої симфонії , яку Людвіг Ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині своєї симфонії  Бетховен поклав  на музику «Оду до радості», написану у 1785 році Фрідріхом Фон Шіллером. У цьому вірші знайшла відгук  ідея братання  народів. Яку поділяв і Бетховен. У 1972 році Рада Європи схвалила  бетховенську  тему «Оди до радості» як свій гімн.
Комп’ютерне оснащення бібліотеки дало можливість прослухати гімн Європи та інші класичні твори відомих композиторів.
   Вчитель англійської мови Алла Іванівна Березовська підготувала  для дітей цікаву інформацію про англійську мову.
       Дев’ятикласники були не просто слухачами, а активними учасниками захоплюючих заходів. Офіційну  частину  свята продовжили гра «Третій зайвий», «Діжечка з запитаннями». Ми побували в гостях у європейських казкарів. Наша зупинка так і називалась «В гостях у казки». Розгадували «Єврокросворд». Відповідали на питання  вікторину «Що ти знаєш про Європейський Союз?».
Ніхто не залишився байдужим після конкурсів «Традиції європейців» та «Темна європейська конячка».
Після кожного змагання діти  читали вірші поетів Європи. Це були старшокласники:
Андрій Соломаха
Валерія Литвинова
Катерина Приймакова,
вихованці гуртка «Етнографія» Смолінського НВО:
Анастасія Юдіна.
Аріна Юдіна
Артем Ортюков
 Еріка Багой на саксофоні виконала інструменталку «Путники вночи».
 Ми переконались, що Європа – батьківщина багатьох народів, культур, мов, традицій.Ми, українські діти – діти сучасної Європи, маємо бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої рідної України! Ми хочемо відкрити для себе Європу і пізнати європейський простір!