Це знають дорослі і знають це діти: Книжкова країна найкраща у світі.

 Оживе Україна коли допоможемо книзі.
Всіх огорне вона задушевним теплом.
Будуть люди міцніші незламної криці
Не грошима багаті – вселюдним добром”.

       Книга – величезна сила, без неї неможливо уявити життя. Вона розкриває перед читачами чарівний світ краси і добра, вона стає близьким другом, вірним супутником у житті.

       У вінок весняних свят гарно вплітається свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання , прикрашене особливим колоритом – дитячими дзвінкими голосами, сміхом, гумором і книгами.

      Традиційно такий тиждень пройшов і в Смолінській  бібліотеці №1  під  гаслом «Це знають дорослі і знають це діти – Книжкова країна найкраща у світі». У цей період проходили різноманітні заходи, спрямовані на залучення підростаючого покоління до невичерпних джерел знань,  прищеплювання дітям уміння самостійно працювати з книгою, аналізувати, робити висновки з прочитаного, виховування любові і поваги до книги.

       

        Відкриття  тижня  дитячого читання   розпочали з наймолодших – дошкільнят, вихованців ДНЗ «Ромашка». «Ми тепер не тільки діти, ми тепер вже читачі»,- саме під таким гаслом пройшла посвята  у читачі. 

       Бібліотекар   провелаекскурсію по бібліотеці, розповіла дітям  як правильно користуватися книгами.   Захопили дітей різноманітними конкурсами та вікторинами за сюжетами дитячих книжок. Окрім того, розповіла  малим читачам про історію появи і розвитку книги, а ще – про сам тиждень дитячого читання. По закінченню заходу кожен  урочисто отримав Посвідчення читача.

       На другий день Тижня  для учнів молодших класів Смолінського НВОпрацював бібліотечний кінозал «З мультиком на іменини» (книги ювіляри 2018 року).

       «Подіум нової книги» - презентація книжкових виставок та книжкових новинок. Книжково-ілюстровані виставки не залишили байдужими жодного читача: «Дітям про все на світі», «Бібліофреш», «У світі казки чарівної».

      Учні 5-Б класу Смолінського НВО, класний керівник Філоненко Валентина Миколаївна, прийняли участь в літературній кав’ярні «Ця незвичайна класика» , до ювілеїв письменників. Діти відповідали на питання вікторини, складали пазли портретів відомих письменників, читали вірші та уривки з улюблених книг. Брали участь в іграх «Обери правильну відповідь», «Відгадай, з яких казок ці питання?».

      Книжкова хвиля «Нас єднає мудрість книг»,  підхопила учнів 4-А класу (класний керівник Лукаш Наталія Анатоліївна). Учні залюбки занурилися в казково-книжкову країну, отримали море задоволення від відповідей на каверзні питання  вікторин та конкурсів «Хто я?», «Чи пам’ятаєте ви слова героїв казок?», «Чи уважний ти читач?» розширили свій світогляд. Розгадували загадки.

       В свою чергу бібліотекар показала дітям повчальну  імпровізовану виставу за  казкою В.Даля «Війна грибів з ягодами». Для них це стало справжньою несподіванкою.

      Казковий вернісаж «Казок країна чарівна у гості нас чекає» цього дня зустрічала  вихованців групи № 12 (вихователь Микитюк Тамара Олександрівна)Смолінського ДНЗ «Ромашка»,  вони стали учасниками бібліотечного уроку «Мандруємо бібліотечним містом».Провели гру-подорож «По морю рядків улюблених книг».Для малюків бібліотекар показала імпровізовану міні виставу «Коник –стрибунець» за однойменним віршем Леоніда Глібова.

     Закриття Тижня дитячого читання стало справжньою казковою феєрією.  Цього дня  бібліотека зустрічала вихованців групи №9 та  №10 Смолінського ДНЗ «Ромашка», вихователі Чижевська Н.В.,Користіна С.В. Учні 5-Б класу(класний керівник Філоненко В.М.) та вихованці гуртка «Етнографія» Смолінського ПНЗ (керівник Ортюкова А.В.) показали дітям виставу «Коза -дереза на новий лад». Учениці 5-В класу Бублик Саша та ТкалічАріна завітали на свято в ролі Незнайки та Попелюшки. Незнайка своєю необізнаністю дуже розсмішив дітей, але врешті- решт зрозумів, що книги читати потрібно.

     Із задоволенням юні читачі взяли участь у грі-конкурсі “Світ чудовий, світ книжковий”. За уривками казок діти відгадували їх назви, пригадували літературні твори та їх авторів, відповідали на запитання літературних вікторин “Чи знаєте ви казки та їх героїв”.

      Цей тиждень був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!

Скінчилось свято. Збіг швидко час

Ми готували його для Вас.

Щоб в книжок був довгий вік –

Шануйте книгу цілий рік!