Сьогодення Смоліне

З метою інформування населення Смолінська селищна рада повідомляє про ситуацію в громадському житті селища станом на 27.03.2015 року.
         Однією з найголовніших проблем Смолінської громади та навколишніх громад останнім часом є питання подальшого функціонування Смолінської СМСЧ-17. Як відомо вказаний заклад, згідно до прийнятих урядових рішень, повинен перейти з бюджету міністерства охорони здоров»я на місцевий бюджет. Така ситуація, як відомо виникає не в перше, але раніше вдавалось вирішити питання стабільної роботи СМСЧ-17. Станом на сьогоднішній день практично немає надії на те, що можновладці дослухаються до наших вимог і залишать заклади спеціальної медицини в підпорядкуванні МОЗ, або дадуть фінансування на такі заклади, у порівняння з минулим роком місцевим бюджетам на утримання СМСЧ. Чиновники міністерства охорони здоров»я до аргументів не дослухаються ведуть себе не тактовно. Навіть на запрошення Атомпрофспілки прийняти участь в пленумі Міністр охорони здоров’я Квіташвілі не з’явився сам, і навіть заступника не прислав.
         Смолінська селищна рада розглядає можливість прийняття СМСЧ-17 у комунальну власність громади, але цілком зрозуміло, що у такому форматі як раніше заклад залишитись не зможе. Буде скорочення ліжкового фонду та персоналу.
         Не менш актуальним залишається питання забезпечення бюджету Смолінської селищної ради. Сьогодні районний бюджет недофінансовує селище на близько 80 тис. грн. щомісяця. А це заробітна плата працюючих та оплата комунальних послуг в дошкільних закладах. Маємо надію, що по результатах виконання бюджету за півріччя Смолінській селищній раді буде надано фінансовий ресурс на виплату коштів по захищених статтях.
         Інформую про те, що згідно рішень громади на останніх громадських слуханнях, пов’язаних з прийняттям тарифу на водопостачання та водовідведення Смолінська селищна рада постійно здійснює пошук такої моделі господарювання, щоб тарифи не тільки не піднімались, а й зменшувались. На сьогодні пропрацьовується питання приєднання дільниці водопостачання та водовідведення Смолінського КП «Енерговодоканал» до обласного КП «Дніпро-Кіровоград». Переваги від такого приєднання очевидні. Про пророблену роботу і її результат населення буде проінформовано в наступних випусках Смолінського вісника.
         Як би там не було, а життя триває йде весна користуючись нагодою хочу звернутись до жителів з проханням прийняти активну участь в приведенні селища до належного санітарного стану. Жителям багатоповерхівок пропонується вийти на суботники з прибирання прибудинкових територій, посадити квіти, прибрати клумби, доглянути за деревами, по можливості підфарбувати лавки та інше. Я вважаю, що один раз в рік ми повинні вийти на прибирання території прилеглої до будинку, в якому ми проживаємо  і часто своїми діями робимо збитки. Це стосується несвідомих водіїв, котрі паркують свої автомобілі на дитячих майданчиках. Особливо це стосується власників автотранспорту, що проживають в будинках 14, 20, 21, 7,7-а, та ін., виникає ситуація коли такі водії своїми діями зневажають інших жителів будинку, які постійно скаржаться на неправильно припарковані автомобілі. Якщо знайшов кошти на придбання автомобіля – то знайди 5 грн. на його паркування у встановленому місці. Але чомусь вмовляння жителів, депутатів на таких горе водіїв не діють. Хочу попередити, що за таких обставин не хотілось би використовувати практику складання адміністративних протоколів з подальшими адмінштрафами, а вони не маленькі, тому дорогі Смолінці, давайте будемо в цей скрутний час ввічливими, та ставитись один до одного з повагою.
         Мешканцям приватного сектору пропонується навести лад в помешканнях. Кому потрібно полагодити огорожу, а також привести у порядок прилеглу територію. Дуже часто власники приватних будинків обмежуються прибиранням тільки внутрішньо-дворової території, а на те, що робиться за забором не зважають, говорячи, що не моє. Виникає парадоксальна ситуація, якщо розвантажити під паркан будматеріали, чи інше то територія його, а якщо декілька раз в рік вийти з віником і замести, чи вирвати бур’янину то не його.
         Наполегливо прошу керівників гаражних кооперативів, рибальських товариств приєднатись до міроприємств з благоустрою території. У разі виникнення проблем з вивезенням побутових відходів Смолінська селищна рада, КП «Енерговодоканал» готові забезпечити транспортом безкоштовно. Дорогі мешканці наводячи лад в гаражах та інших місцях, будь ласка не викидайте сміття в лісополоси, покинуті гаражі, яри, покинуті дачі, та ін. Краще викиньте зібрані побутові відходи у спеціально відведенні для цього місця чи сміттєві баки.
         Всі підприємства, установи, організації мають закріплену територію, яку потрібно прибрати до Великодня Рекомендується вийти на прибирання території 02, 03, 07, 08 квітня 2015 року. Білування бордюр та дерев буде здійснюватись в кінці квітня місяця, орієнтовно 28, 29, 30 квітня.
         Шановні мешканці селища, давайте не будемо байдужими до міроприємств з прибирання території, а разом спільними зусиллями зробимо наше селище найкращим.

Селищний голова                                                                                   Мазура М.М.